Без работници нема компании, но без компании нема ниту работници

3 копии

Што се случи и како дојде до преструктуирањето на Комората? Кој и кога не напушти? Кој остана со нас? Кои нови форми ги создадовме? Кој произлезе од Комората? ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Монографијата за Стопанската комора на Македонија ќе ги најдете на едно место сите најзначајни иницијативи кои оставиле белег во македонската економија ...
| | веќе видена | слични

Tема на работната средба беше иницијативата за активности кои водат до поттикнување на иновативноста и конкурентноста на компаниите. #ДФИТР Халили на средбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Јелисавета Георгиева Јовевска е назначена за прв национален координатор за медијација. Таа е потпретседателка на Стопанската комора на Северна Македонија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 54-тата седница на Владата, потпретседателката на Стопанската комора на Северна Македонија и претседателка на Асоцијацијата за медијација при Комората, д-р ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И во услови на мулти-криза Стопанската комора на Северна Македонија продолжува да ги иницира активностите кои водат до поттикнување на иновативноста и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 335 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 478 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без работници нема компании, но без компании нема ниту работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: