ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е ист како Заев, им го продолжува мандатот на судиите и обвинителите за да може непречено да продолжи со криминалот


Власта на СДСМ и ДУИ целосно го партизираат правосудството и преку измени на Законот за работни односи сака да им го продолжи мандатот на своите политички ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција треба да има 20 обвинители, така што, ние сме шест помалку. Тоа не влијае многу врз ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Никола Тупанчески се уште чека на претседателот на Собранието Талат Џафери да каже дали ќе продолжи прекинатата седница за измените на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерот за правда Никола Тупанчески, смета дека состојбата со недостаток на судии може да се надмине со внатрешна реорганизација иако нема да биде ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со недостаток на судии може да се надмине со внатрешна реорганизација на судството. Тоа нема да биде едноставно, но јас сум оптимист дека ниту еден ...
| | веќе видена | слични

Тоа не влијае многу врз работата затоа што колегите даваат максимум од себе, се останува и после работното време затоа што има и многу судења, истрагите ги ...
| | веќе видена | слични

Имаше оглас за четворица обвинители во ова обвинителство и на мое големо изненадување само шестмина се пријавија меѓу кои и две колешки на кои им истече ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Eдинственото решение кое што ни останува е да се направи внатрешна реорганизација во судството и јавното обвинителство, затоа што во нашата држава има судови и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Никола Тупанчевски вели дека има план како да ги пополни места на судиите и обвинителите кои заминуваат во пензија. -Eдинственото решение ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

Гответе во помали тенџериња, пуштајте бојлер на евтина струја и туширајте се со тенок млаз вода, одете по скали место со лифт, вклучувајте машина за алишта и ...
сите 239 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 62 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е ист како Заев, им го продолжува мандатот на судиите и обвинителите за да може непречено да продолжи со криминалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: