Туристички агенции добивале државна помош без решение, туристичките водичи „на отстрел“ од државата

Туристички агенции добивале државна помош од буџетот за справување со економските последици од пандемијата без изготвени решенија од Генералниот секретаријат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Секторот за ресоцијализација при КПУ „Затвор Скопје” не е доволно екипиран со што се доведува во прашање процесот на успешна ресоцијализација на осудените ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за ревизија денеска го објави ревизорскиот извештај од извршената ревизија на успешност „Преземени мерки и политики од страна на РСМ/Надлежни ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија премногу се потпира на неколцина консултантски компании, тврди Европскиот ревизорски суд (ECA) во својот извештај, предупредувајќи на ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за ревизија ја финализираше Годишната програма за работа за 2021 година, доставувајќи го Годишниот извештај за извршените ревизии и за работата ...
| | веќе видена | слични

Од извршената ревизија на друштвото Железници Транспорт АД Скопје, државните ревизори објавија фрапантни податоци кои говорат за систематска небрежност и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

Имаме шанса да ги решиме проблемите со Северна Македонија, кои траат со децении, но не беа третирани сериозно, изјави бугарскиот министер за надворешни работи ...
сите 272 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 478 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристички агенции добивале државна помош без решение, туристичките водичи „на отстрел“ од државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: