ХАЈРЕДИНИ: НОВИТЕ ПОЗАЈАМИЦИ СЕ КОРИСТАТ ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА СТАРИ КРЕДИТИ, не остануваат средства за развојни инвестиции

2 копии

Надлежните објавија дека годинава задолжувањето на земјата ќе надмине 60 отсто, или прагот кој се смета за еден вид граница која земјите во развој не треба да ...
| | веќе видена | слични

Придавката македонски ќе може да се употребува слободно само пред зборовите криминал и корупција, гласи ироничниот коментар на поранешниот македонски министер ...
| | веќе видена | слични

Екс-министер за финансии Џевдет Хајредини го поздравува барањето за измени на Законот за банки бидејќи повеќе од јасно е дека на граѓаните им е особено важно ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини го поздравува барањето за измени на Законот за банки иако остава простор за сомнеж дека истото ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Прашање е дали мораше и дали беше неопходно и најсоодветно, токму во време кога се решава еден од Бугарија наметнат чисто национален спор, министер за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Последните случувања на релација Русковска- Муареми покажуваат дека институциите надлежни за борба со криминалот го правеле токму спротивното. Меѓусебните ...
сите 266 | | | веќе видена

Јас знам дека состојбата во државата е многу лоша и дека малодушноста често оди со лоша состојба, но не смее да го фаќа луѓето малодушност и мора масовно да се ...
сите 442 | | | веќе видена

Министерката за култура освен што е позната по својот скафандер, сега стана позната и по скандалозната изјава со која меѓу редови им порача на уметниците да не ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХАЈРЕДИНИ: НОВИТЕ ПОЗАЈАМИЦИ СЕ КОРИСТАТ ЗА ЗАТВОРАЊЕ НА СТАРИ КРЕДИТИ, не остануваат средства за развојни инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: