Мицкоски: Францускиот предлог дојде откако власта во државава го прифатила, имам информација дека преговарачки тим води тајни разговори во Софија


Толку се максималистички барањата на официјална Софија што дури и овие кои овие 2-3 дена се таму и преговараат од името на граѓаните без не знам кој мандат им ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Работната група на политичките партии за францускиот предлог не се договориле за нова средба, по вчерашната на која ниту еден од партиските претставници не ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонијо Милошоски, кој е претставник од ВМРО-ДПМНЕ за МИА потврди дека нема договор за нова средба и наведе дека за нив смисла за нова средба би ...
| | веќе видена | слични

Партиите со различни ставови за предлогот за деблокада на македонските евроинтеграции. ВМРО-ДПМНЕ со повеќе забелешки за преговарачката рамка. Се бара бришење ...
| | веќе видена | слични

Францускиот предлог и натаму е предмет на широки консултации, но и на протести, кои изминативе денови беа одбележани со инциденти. „Постојат серија објективни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи со заедниците Артан Груби изјави дека е можно уште денеска Владата до Собранието да ги проследи ...
| | веќе видена | слични

Владата околу пладне требало да почне затворена седница на која ќе се разгледува францускиот предлог кој предизвика масовни протести во Скопје и други градови. ...
| | веќе видена | слични

Можно уште денеска Владата до Собранието да ги проследи францускиот предлог за деблокада на европскиот пат на земјава, заедно со билатералниот протокол со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Францускиот предлог дојде откако власта во државава го прифатила, имам информација дека преговарачки тим води тајни разговори во Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: