Шведската премиерка: Во екстрадициите на Курдите ќе го следиме домашното и меѓународното право

„Зависи од тоа какви информации ќе добиеме од Турција во оваа област“, ​​изјави Андерсон.„Во сите екстрадиции, ние продолжуваме да го следиме шведското и ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека има намера да ги интензивира преговорите со Русија и Украина со надеж дека ќе се постигне договор ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турција и понуди на Ерменија првата рунда преговори за нормализација на турско-ерменските односи да се одржи во Ереван, јавува турската агенција Анадолу. Ние и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Годишната инфлација во Турција во јуни достигна 78,62 отсто, што е највисока од 1998 година, според официјалните податоци. Турскиот статистички институт објави ...
| | веќе видена | слични

Шведската премиерка Магдалена Андерсон во неделата одби да ги демантира изјавите на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган дека нејзината влада, во напорите ...
| | веќе видена | слични

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател е подготвен повторно да разговара со Путин и Зеленски за прехранбените производи блокирани во украинските пристаништа. Турскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 128 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 273 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шведската премиерка: Во екстрадициите на Курдите ќе го следиме домашното и меѓународното право

Од:
До кого (е-маил):
Порака: