Мицкоски: Струјата реално ќе поскапи за 18%, ќе предложам на ИК да донесеме одлука за ПРОТЕСТИ ВО ПОВЕЌЕ ГРАДОВИ


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Тема на денот“ во дневникот на Сител истакна дека струјата реално ќе поскапи 18%, а народот ќе гори се што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од почетокот на јули граѓаните можат непречено да поставуваат фотоволтаици за производство на електрична енергија на своите покриви со моќност од 6 киловати. ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ деновиве потпиша договор со ЕБРД за поволна кредитна линија за изградба на две фотонапонски електрани Битола-1 од 20 мегавати и Осломеј-2 од 10 мегавати. ...
| | веќе видена | слични

Како лице од техника, особено од електротехника, сметам дека инвестирањето - сега - во фотоволтаични извори на електрична енергија во Кичево и Битола, во овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Топлинските пумпи многу брзо станаа најдоброто решение за греење, ладење и топла санитарна вода за секој тип на дом. Нивната флексибилност, ефикасност, брзиот ...
| | веќе видена | слични

Воведувањето на ефтина тарифа на електричната енергија ќе биде несомнена помош во работењето на малите и средни претпријатија бидејќи несигурното снабдување со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

„Ограничете го вашето присуство на улиците на Енергодар! Добивме информации за нови провокации од страна на окупаторите“, објави на Телеграм украинската ...
сите 300 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 144 | | | веќе видена

АМСМ соопшти дека на граничните преминиа „Табановце“ и „Пелинце“ се чека околу два часа за влез и излез од државата. На „Богородица“ времето на чекање за излез ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Струјата реално ќе поскапи за 18%, ќе предложам на ИК да донесеме одлука за ПРОТЕСТИ ВО ПОВЕЌЕ ГРАДОВИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: