Министерката за култура ќе почекала надлежните органи да утврдат дали Азири е виновен, па после ќе предложела РАЗРЕШУВАЊЕ

2 копии

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевски ќе почека дали надлежните органи ќе утврдат вина кај државниот секретар за култура Валмир Азири и потоа ...
| | веќе видена | слични

Во Тиквешијата не прашуваат пие ли зетот, туку каква му е пијанката, се шегуваат во лозарскиот регион. Сепак, се чини дека ова не се применува кога се прават ...
| | веќе видена | слични

Се враќа ли Демократската унија за интеграција на своите изворни „принципи“ или никогаш не се ни оддалечила од нив? Насилството како метод за остварување на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски зборува пред празна сала.Додека тој одговара на пратенички прашања салата е празна. Пратениците од СДСМ никаде ги нема. ...
| | веќе видена | слични

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
| | веќе видена | слични

Ако пратениците си седат на своите места, нема да има инциденти во Собранието. Спикерот Џафери на утринскиот брифинг со новинарите рече дека не го оправдува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерката за култура ќе почекала надлежните органи да утврдат дали Азири е виновен, па после ќе предложела РАЗРЕШУВАЊЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: