Генерали инвестментс: Многу веројатен е преминот кон стагфлацијата, инвестирањето е многу тешко

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силната ценовна криза услови Централна банка на Албанија повторно да ја зголеми основната каматна стапка за 0,25 отсто и таа сега изнесува 1,25 проценти, што е ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристалина Георгиева изјави дека изгледите за глобалната економија значително се намалуваат од април и дека ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Инвеститорите кои се надеваат дека втората половина од годината ќе донесе одредено олеснување по тешките шест месеци, можеби нема да ...
| | веќе видена | слични

Кристалина Георгиева не може да ја исклучи глобалната рецесија следната година... Директорката на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), Кристалина Георгиева, ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи во средата цените на акциите паднаа, додека курсот на еврото во однос на американскиот долар е на најниското ниво во последните две децении, ...
| | веќе видена | слични

Еврото падна на најниско ниво од 2002 година во однос на доларот поради стравувањата дека може да се наѕира рецесија во еврозоната. Вредноста на валутата сега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доларот зајакна, а цената на нафтата порасна.Индексот на доларот кој ја покажува вредноста на американскиот долар во однос на другите шест најважни светски ...
| | веќе видена | слични

Рубљата е најсилна валута за 2022 година, велат податоците од светските берзи. Валутата од јануари скокнала за 45 отсто во однос на доларот, па сега доларот се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали инвестментс: Многу веројатен е преминот кон стагфлацијата, инвестирањето е многу тешко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: