Да не се менува даночната политика, а важните економски закони секогаш да се носат во консултација со бизнисот


Секогаш кога има криза, а во моментов се неколку истовремено, по правило постои голема неизвесност за иднината,а тоа многу го отежнува работењето на фирмите. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Монографијата за Стопанската комора на Македонија ќе ги најдете на едно место сите најзначајни иницијативи кои оставиле белег во македонската економија ...
| | веќе видена | слични

Tема на работната средба беше иницијативата за активности кои водат до поттикнување на иновативноста и конкурентноста на компаниите. #ДФИТР Халили на средбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Јелисавета Георгиева Јовевска е назначена за прв национален координатор за медијација. Таа е потпретседателка на Стопанската комора на Северна Македонија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 54-тата седница на Владата, потпретседателката на Стопанската комора на Северна Македонија и претседателка на Асоцијацијата за медијација при Комората, д-р ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И во услови на мулти-криза Стопанската комора на Северна Македонија продолжува да ги иницира активностите кои водат до поттикнување на иновативноста и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да не се менува даночната политика, а важните економски закони секогаш да се носат во консултација со бизнисот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: