КАДЕ ШТО Е НАЈГОЛЕМ ЗАГУБАР, ТАМУ МУ „ВИСАТ“ И СУДСКИ СПОРОВИ ОД 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА - што открија државните ревизори за МЖ Транспорт

Државниот завод за ревизија го објави ревизорскиот извештај за Железници Транспорт, со кој се дава мислење за работењето на оваа државна компанија за 2020 ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за ревизија денеска го објави ревизорскиот извештај од извршената ревизија на успешност „Преземени мерки и политики од страна на РСМ/Надлежни ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија премногу се потпира на неколцина консултантски компании, тврди Европскиот ревизорски суд (ECA) во својот извештај, предупредувајќи на ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за ревизија ја финализираше Годишната програма за работа за 2021 година, доставувајќи го Годишниот извештај за извршените ревизии и за работата ...
| | веќе видена | слични

Од извршената ревизија на друштвото Железници Транспорт АД Скопје, државните ревизори објавија фрапантни податоци кои говорат за систематска небрежност и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Државните ревизори не дадоа зелено светло за финансиските извештаи на Железница на РСМ – Транспорт АД. Во објавениот ревизорски наод, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАДЕ ШТО Е НАЈГОЛЕМ ЗАГУБАР, ТАМУ МУ „ВИСАТ“ И СУДСКИ СПОРОВИ ОД 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА - што открија државните ревизори за МЖ Транспорт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: