Мицкоски: Власта на дивјачки начин се обидува да прави дефокус од тешкиот живот, инфлацијата и предавството со Бугарија кое го спремаат


Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не мислам дека лидерските средби се лек за секоја болка, ако некогаш и биле, штом има потреба и некој бара средба на лидерите на политичките партии, тоа е ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Дали предложената амбасадорка во Бугарија Агнеса Руси е една од двајцата блиски соработници на Осамни кои изминатите денови тајно преговара со Софија. Дилемата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при денешната посета на Црешево истакна дека проектите мора да се реализираат, тоа што е ветено мора да се ...
| | веќе видена | слични

Не смееме да останеме само на зборови, мора да има и дела, за граѓаните да ја забележат разликата дека не се сите исти и дека едните крадат, а другите градат. ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, пред медиумите кажа дека во Гази Баба се реализираат проектите кои претходно биле ветени од градоначалниците. ...
| | веќе видена | слични

Генерално градоначалникот кажа која е целта на денешната посета и проектите кои што денеска едниот го започнуваат, а другиот е во тек на реализација. ...
| | веќе видена | слични

Според информациите на Мицкоски двајца блиски соработници на Бујар Османи Агнеса Руси и Методија Белевски изминатите денови биле во Софија, дополнително ја ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42–годишно лице, за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 434 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 617 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 100 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Власта на дивјачки начин се обидува да прави дефокус од тешкиот живот, инфлацијата и предавството со Бугарија кое го спремаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: