Ова се деталите од договорот меѓу Турција, Финска и Шведска потпишан на самитот на НАТО во Мадрид


Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Шефот на НАСА оцени дека Кина би можела да ја преземе Месечината како дел од воената програма, притоа посочувајќи на повиците на Пекинг за изградба на заедница ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Кина во понеделникот го отфрли како неодговорно оцрнување предупредувањето од шефот на НАСА дека Кина може да ја „преземе“ Месечината ...
| | веќе видена | слични

Бил Нелсон, администратор на НАСА, верува дека Кина презема воена вселенска програма во обид да добие целосна контрола над Месечината, не дозволувајќи им на ...
| | веќе видена | слични

САД ќе го зголемат своето воено присуство низ Европа бидејќи НАТО алијансата се согласила на „фундаментална промена“ како одговор на руската инвазија на ...
| | веќе видена | слични

Во Мадрид се роди новиот глобален НАТО-сојуз. Путин мислеше дека ќе го подели Западот и дека времето е на негова страна. Од Мадрид доби остар демант на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова се деталите од договорот меѓу Турција, Финска и Шведска потпишан на самитот на НАТО во Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: