Мицкоски: Власта веднаш да престане да преговара за македонскиот идентитет, јазик и историја


Власта да престане со преговори за македонскиот идентитет, јазик историја, да се вратат од Софија и да кажат дека преговори ќе продолжат само кога ќе има ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа во телефонско јавување во емисијата “Јади Бурек“ во текот на сенародниот протест Ултиматум, НЕ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Народски кажано дојдено е нож до коска и не може ова вака понатаму. Затоа мора да излеземе што помасовно и да дадеме поддршка на протестите затоа што ако ...
| | веќе видена | слични

„Во рамките на Парламентот да формираме работна група каде ќе си ги кажеме нашите аргументи. Искуството вели дека не можеме да се потпреме на аргументите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од денешниот протест пред Владата упати нов предлог. Во рамките на Парламентот да формираме работна група каде ќе си ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали повторно ќе излезат на протест и дали мисли дека владата ќе ги слушне нивните барања ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Утре ќе биде владината седница според нашите информации и затоа ја повикувам цела Македонија утре тука да дојде. Изгледите се јасни. Јас уште вчера кажав, ...
| | веќе видена | слични

Тој видеово го објави на „Фејсбук“ со порака „Добро утро Македонијо“. Шаторите кои беа поставени доцна синоќа, денеска ги немаше. Наместо нив, беа паркирани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Утре ќе биде владината седница според нашите информации и затоа ја повикувам цела Македонија утре тука да дојде. Изгледите се јасни, изјави денеска лидерот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 142 | | | веќе видена

Инфлацијата го јаде стандардот на граѓаните, цените се повеќе растат, платите не го следат трендот на рстење на ценита, а трошоците за живот стануваат се ...
сите 141 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Власта веднаш да престане да преговара за македонскиот идентитет, јазик и историја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: