Латас: Кој е премиер, а кој министер, Османи го врати во живот француско бугарскиот ултиматум


Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема време за лажни вести. Не смее лажните вести да преовладуваат, туку вистината да преовлада. Затоа сме денеска тука да разговараме со аргументи. Нема штета ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
| | веќе видена | слични

Сите желби на Бугарија дел од протоколот останаа сокриени од јавноста. Министерот Бујар Османи и вчера вети на екипата на „А1он“ дека протоколот ќе биде јавен, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа во телефонско јавување во емисијата “Јади Бурек“ во текот на сенародниот протест Ултиматум, НЕ ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел кој денеска престојува во Скопје и се сретна со претседателот Стево Пендаровски, премиерот Димитар Ковачевски, со ...
| | веќе видена | слични

Народски кажано дојдено е нож до коска и не може ова вака понатаму. Затоа мора да излеземе што помасовно и да дадеме поддршка на протестите затоа што ако ...
| | веќе видена | слични

Во обид да ја покаже поддршката за францускиот предлог и да ја потврди заложбата на Унијата за интегрирање на Македонија, во Скопје претседателот на Советот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 125 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Велика Британија соопшти дека најмалку пет ловци-бомбардери Су-24 и три повеќенаменски авиони Су-30 се речиси сигурно уништени или ...
сите 120 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ бараа тајни документи за нуклеарно оружје меѓу другите доверливи материјали кога го претресоа домот на Доналд Трамп во понеделникот. „Вашингтон ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерството за финансии најави промени во даночниот систем, со намера поголем дел од нив да почнат да се применуваат почнувајќи од 1 јануари 2023 година, ...
сите 136 | | | веќе видена

Минатата година македонскиот бруто домашен производ забележа раст од 4 проценти откако претходната 2020 година имаше намалување за 4,5 проценти. Најголемите ...
сите 11 | | | веќе видена

Во сообраќајна незгода на експресниот пат Кочани-Крупиште животот го изгуби седумгодесет годишен возач на мопед. Како што објави МВР, во несреќата учествувале ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Латас: Кој е премиер, а кој министер, Османи го врати во живот француско бугарскиот ултиматум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: