Скопјанец со пиштол се заканувал на полициски службеници, полицијата го привела


54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, тој денеска е лишен од слобода затоа што во својство ...
| | веќе видена | слични

Според МВР, до убиството дошло по претходна расправија меѓу две семејства. Во расправијата која од вербална поминала во физичка, еден од сега уапсените со ...
| | веќе видена | слични

На 06.07.2022 во 05.10 часот, во Радовиш, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Струмица – Полициска станица Радовиш ги лишиле од ...
| | веќе видена | слични

Полицијата утрово привела три лица, сите од Струмица, за вчерашното убиство во кое беше убиено 22-годишно момче. Банална расправија за паркинг место е ...
| | веќе видена | слични

Три лица од Струмица се приведени по синоќешната тепачка на улицата Бетовенова, кога е убиен 22-годишниот Абдула Бајрамов, а уште тројца се повредени. Лицата ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи соопшти детали за физичката пресметка помеѓу двете семејства што се случи во Турското маало на улицата „Бетовенова“ каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 403 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец со пиштол се заканувал на полициски службеници, полицијата го привела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: