Македонски менаџерки: Компаниите со жени на раководните позиции се поуспешни

За 25% поуспешни се компаниите во кои на раководните и одлучувачките позиции се жени, велат домашни менаџерки и посочуваат дека немањето родова еднаквост во ...
| | веќе видена | слични

Власта и опозицијата меѓусебно се обвинуваат за насилствата пред Собранието на синоќешниот протест против прифаќањето на „францускиот предлог“. Власта обвинува ...
| | веќе видена | слични

Работните групи сочинети од координатори на пратенички групи денеска попладне ќе се состанат во Клуб на пратениците каде што ќе дебатираат за документите од ...
| | веќе видена | слични

Приведени демонстранти, повредени полицајци, оштетено полициско возило, расфрлени камења и предмети, откорнати канти за отпадоци е билансот од протестите пред ...
| | веќе видена | слични

По повеќе од 12 години од потпишувањето на Договорот за заштита на Преспанскиот регион, Македонија, Грција и Албанија одржаа први состаноци на кои утврдија ...
| | веќе видена | слични

Првите два состаноци трите држави ги одржаа во информативниот центар Пили во Грција, на брегот на малото Преспанско Езеро, каде беа усвоени неколку документи: ...
| | веќе видена | слични

Протестите против францускиот предлог за надминување на проблемот со непопустливоста на Бугарија со ветото нашава земја да ги почне предпристапните преговори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски менаџерки: Компаниите со жени на раководните позиции се поуспешни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: