Вучиќ: Сит сум од игрите на ЕУ, ги поддржав браќата Македонци


3 копии
3 копии

Косовскиот премиер Албин Курти вели дека за визна либерализација за граѓаните на Косово и за зачленување на државата во НАТО никогаш не дал ветување, затоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва, по средбата со специјалниот преставник на ЕУ за дијалогот Белград-Приштина, Мирослав Лајчак, синоќа се ...
| | веќе видена | слични

Во овој момент нема дијалог меѓу Косово и Србија , изјави синоќа претседателот на Србија, Александар Вучиќ во Белград по средбата со специјалниот претставник ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва изјави дека привремените власти во Приштина донеле одлуки со кои сакаат да ги протераат Србите, одлуки за нова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа, по средбата со специјалниот преставник на ЕУ за дијалогот Белград-Приштина, Мирослав Лајчак, се обрати на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќсиноќа ѝ се обрати на јавноста по повод новите одлуки на Приштина, кои предвидуваат забрана за српските лични карти, ...
| | веќе видена | слични

По средбата со европретставникот Мирослав Лајчак, Александар Вучиќ се обрати пред новинарите со цел „да ја каже вистината и да не го доведе Лајчак во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 434 | | | веќе видена

Станува се појасно дека Манчестер јунајтед не може да дојде до потписот на Френки де Јонг, па клубот активира нов план, сега сакаат да го купат Адриен Рабио од ...
сите 218 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 129 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 276 | | | веќе видена

Пикот на ковид-19 е дефинитивно зад нас, бидејќи нивото од 870 нови случаи дневно, што беше поставено како праг за одржување на надолниот тренд минатата ...
сите 265 | | | веќе видена

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски денеска е претставен на „Камп Ноу“ како нов играч на каталонскиот клуб. Тој дојде од Баерн Минхен за сума од 50 милиони ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Сит сум од игрите на ЕУ, ги поддржав браќата Македонци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: