ЕУ на Балканот тргна по курсот на историски мобинг


Предлогот на француското претседателство со ЕУ е многу избалансиран и за Македонија и за Бугарија, коментира за ТВ Бугарија Стојан Сталев, поранешен министер ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Софија, според Сталев, предлогот што доаѓа од Париз е успех за завршеното француско претседателство со ЕУ и за претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонското државно знаме во една, европското знаме во друга рака, предлага за денешните протести поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров, ...
| | веќе видена | слични

Сите понатамошни чекори и документи, вклучително и Протоколот, кои што би ги презела македонската влада за решавање на македонско-бугарскиот спор, да бидат ...
| | веќе видена | слични

Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат ...
| | веќе видена | слични

Помина времето на тајни преговори и договори со Бугарија, Владата веднаш да ги објави сите фокументи записници и Протоколот кој треба да влезе во ...
| | веќе видена | слични

Македонско – бугарските преговори и договори не смеат повеќе да бидат тајни, се вели во реакцијата на Институтот за демократија „Социетас Цивилис“ Скопје ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Центарот за безбедносни истражувања (ЦБИ), како организација која се занимава со истражување на безбедносни појави, но и со истражување и анализа и на други ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Македонија, со власта на СДСМ и ДУИ, се случува тотален распад на системот. Земјава, од сите земји во регионот, па и пошироко, најлошо ја помина пандемијата ...
сите 127 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ на Балканот тргна по курсот на историски мобинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: