Автомобил на МВР во обид да избегне сообраќајка се заби во ограда, повредени двајца

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На магистралниот пат Охрид-Ресен вчера загина возач на „фолксваген туарег", кој излетал од патот. Несреќата се случила помеѓу местото викано „Прентов мост" и ...
| | веќе видена | слични

Во утринските часови денес, педесет и четиригодишен маж бил хоспитализиран во Општата болница Кавадарци со тешки телесни повреди со кои се здобил управувајќи ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бугарски фудбалер (35) Георги Семерџиев вчера вечерта во Софија предизвикал сообраќајна несреќа во која загинале две девојки, а тој избегал од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Два автомобили се судрија на булеварот Борис Трајковски во Кисела Вода. Едното возило излегло од патот и удрило во заштитна ограда на една од куќите. Засега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автомобил на МВР во обид да избегне сообраќајка се заби во ограда, повредени двајца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: