Бесими: Со околу 190 милиони евра од ЕБОР ќе се финансираат Скопје – Блаце, ФЕ Осломеј 2 и ФЕ Битола


5 копии

Со 188 милиони евра од Европската банка за обнова и развој ќе се поддржи изградбата на три многу важни инфраструктурни проекти во земјава – автопатот Скопје – ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за финансии Фатмир Бесими, директорката за инфраструктура за Европскиот регион во ЕБОР, Сузан Горансон, шефот на Канцеларијата на ЕБОР во РС ...
| | веќе видена | слични

Случајно или не, денеска Владата му нуди локум на народот пред најавениот народен бунт што треба да се одржи вечерва пред Владата во Скопје, поради ...
| | веќе видена | слични

Со 192 милиони евра обезбедени од Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) и 30 милиони евра грант од ВБИФ инструментот, или вкупно 222 милиони евра, се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонси железници - Инфраструктура и меѓународниот кредитор ги избрале компаниите кои железнички ќе го поврзат Коридорот 8 со границата на Бугарија. Од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Потпретседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денес го свика денес вториот состанок на Комитетот за изградба ...
| | веќе видена | слични

Комитетот на денешната седница одлучи да и предложи на Владата формирање на екипите за експропријација, преговори и за спроведување на најголемиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер, Артан Груби објави фотографии и видеа од синоќешниот концерт по повод прославата на годишнината од Охридскиот рамковен договор. Дождот не ...
сите 162 | | | веќе видена

Инвестицијата на германскиот производител на автомобили на електричен погон „Е-Го“ во технолошко индустриско-развојната зона во Тетово се проценува на околу ...
сите 123 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

Зеленски има остра порака до руските војници во врска со нуклеарната централа во Запорожје.Украина конкретно ќе ги ликвидира руските војници кои пукаат во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Со околу 190 милиони евра од ЕБОР ќе се финансираат Скопје – Блаце, ФЕ Осломеј 2 и ФЕ Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: