Цената на нафтата од утринава е во пораст, вредноста на барел е 116 долари

Еврото падна на најниско ниво од 2002 година во однос на доларот поради стравувањата дека може да се наѕира рецесија во еврозоната. Вредноста на валутата сега ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден овој месец го свртува своето внимание на чувствителното патување на Блискиот Исток што ќе ја тестира неговата способност да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доларот зајакна, а цената на нафтата порасна.Индексот на доларот кој ја покажува вредноста на американскиот долар во однос на другите шест најважни светски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот претседател на рускиот Совет за безбедност, поранешниот шеф на државата и премиер, Дмитриј Медведев, предупреди на континуиран енормен раст на цените ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата би можеле да се зголемат за 240% до 380 долари за барел доколку Русија драматично го намали производството како ...
| | веќе видена | слични

Американската банка „Ситигруп“ објави дека цената на суровата нафта може да падне на 65 долари до крајот на 2022 година, а ќе продолжи да паѓа до 45 долари до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цената на суровата нафта може да падне на 65 долари за барел до крајот на оваа година и да продолжи да паѓа на 45 долари до крајот на 2023 година, доколку ...
| | веќе видена | слични

Рубљата е најсилна валута за 2022 година, велат податоците од светските берзи. Валутата од јануари скокнала за 45 отсто во однос на доларот, па сега доларот се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 104 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на нафтата од утринава е во пораст, вредноста на барел е 116 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: