Вртоглав раст на цените на нафтата – 116 долари по барел

Време зa читање: 3 минути Како што Кина ги засилува своите купувања на руска нафта, Иран е принуден да ја намали цената на својата веќе евтина сурова нафта за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев предупреди дека предложената горна граница за цената на нафтата во Токио може да ја подигне нафтата над 400 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев во вторникот изјави дека објавениот предлог на Јапонија за ограничување на цената на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден овој месец го свртува своето внимание на чувствителното патување на Блискиот Исток што ќе ја тестира неговата способност да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот претседател на рускиот Совет за безбедност, поранешниот шеф на државата и премиер, Дмитриј Медведев, предупреди на континуиран енормен раст на цените ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата би можеле да се зголемат за 240% до 380 долари за барел доколку Русија драматично го намали производството како ...
| | веќе видена | слични

Американската банка „Ситигруп“ објави дека цената на суровата нафта може да падне на 65 долари до крајот на 2022 година, а ќе продолжи да паѓа до 45 долари до ...
| | веќе видена | слични

Цената на суровата нафта може да падне на 65 долари за барел до крајот на оваа година и да продолжи да паѓа на 45 долари до крајот на 2023 година, доколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вртоглав раст на цените на нафтата – 116 долари по барел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: