Отворени карти за затворен дијалог

3 копии

Ги охрабруваме нашите пријатели од Северна Македонија да ја искористат можноста и да го отпочнат пристапниот процес со Европската Унија, напиша денеска на ...
| | веќе видена | слични

Не е само јазикот елемент на национална идентификација, туку ништо помалку таков елемент е и историјата. Не го прифаќаме дефокусирањето на проблемот преку ...
| | веќе видена | слични

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
| | веќе видена | слични

Искористете ја можноста да го почнете пристапниот процес со Европската Унија, ѝ порача на Северна Македонија советникот за национална безбедност на Белата куќа ...
| | веќе видена | слични

Францускиот предлог и натаму е предмет на широки консултации, но и на протести, од кој вчерашниот беше одбележан со инциденти. Граѓаните, кои се изгорени многу ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Здружението на историчарите на Република Македонија проф. д-р Митко Б. Панов, дава најдетална и најпрецизна научна анализа за последиците од ...
| | веќе видена | слични

На Европската Унија и е важно да претстави каков – таков успех и да каже дека француското претседателство било успешно, со тоа што Македонија и Албанија би ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Од МВР информираат дека на 06.08.2022 во 21:50 часот во Полициската станица Карпош, Р.Т.(38) од Скопје пријавил дека на 03.08.2022 околу 17:00 часот откако го ...
сите 286 | | | веќе видена

Непорседно пред почетокот на најавеното примирје меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“, вечерва се огласија сирените во неколку израелски градови, меѓу ...
сите 157 | | | веќе видена

Иако јагленот важи за еден од најзагадувачки фосилни горива и е најголемиот „виновник“ за климатскитепромени, сепак, и покрај напорите за негово „откажување“ ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворени карти за затворен дијалог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: