Crypto hedge фондот во центарот на кризата се соочува со ризик од неисполнување на обврските додека се приближува крајниот рок за отплата на 670 милиони долари

Време зa читање: 4 минути Three Arrows Capital, хеџ-фонд фокусиран на крипто, треба да го исполни рокот во понеделник да отплати повеќе од 670 милиони долари ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Крипто заемодавачот Vauld во понеделникот ги паузираше сите исплата, тргување и депозити на својата платформа и ги истражува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Претседателот на Ел Салвадор ја удвои загубата на инвестициите на неговата земја во криптовалутата со купување на повеќе од 1,5 ...
| | веќе видена | слични

Каде се крие измамничката Ружа Игнатова? Ова прашање го поставува германскиот таблоид „Билд“. Измамничката д-р Ружа Игнатова (42) бега со германски пасош и 4 ...
| | веќе видена | слични

Деновиве во јавноста се актуализира името Ружа Игнатова, за многумина анонимна и непозната личност, меѓутоа во светот на криптобизнисите една од најголемите ...
| | веќе видена | слични

Руја Игнатова, позната и како „исчезнатата криптокралица“, е ставена на листата на 10 најбарани на ФБИ. Бугарката, за која се верува дека има 40-ти години, се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ружа Игнатова, позната и како „крипто-кралица“, се најде на листата на ФБИ со десет најбарани бегалци. Американските истражители ја обвинија Бугарката дека ...
| | веќе видена | слични

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) ја додаде Бугарката Ружа Игнатова, позната како „криптокралицата“, на листата на десетте најбарани бегалци, ...
| | веќе видена | слични

ФБИ нуди награда од 100.000 долари за каква било информација за Игнатова, но предупредува дека таа веројатно се шета со вооружена придружба. Ружа Игнатова, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

„Ограничете го вашето присуство на улиците на Енергодар! Добивме информации за нови провокации од страна на окупаторите“, објави на Телеграм украинската ...
сите 306 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 143 | | | веќе видена

АМСМ соопшти дека на граничните преминиа „Табановце“ и „Пелинце“ се чека околу два часа за влез и излез од државата. На „Богородица“ времето на чекање за излез ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Crypto hedge фондот во центарот на кризата се соочува со ризик од неисполнување на обврските додека се приближува крајниот рок за отплата на 670 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: