Како се финансира руската агресија врз Украина? За што земјите од ЕУ платија на Русија 65 милијарди евра овие четири месеци?

Кога ќе се видат официјални бројки за тоа колку платиле Германија, Полска, Холандија, Франција, другите членки и Велика Британија за увоз на нафта и гас од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Како што Кина ги засилува своите купувања на руска нафта, Иран е принуден да ја намали цената на својата веќе евтина сурова нафта за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев предупреди дека предложената горна граница за цената на нафтата во Токио може да ја подигне нафтата над 400 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев во вторникот изјави дека објавениот предлог на Јапонија за ограничување на цената на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден овој месец го свртува своето внимание на чувствителното патување на Блискиот Исток што ќе ја тестира неговата способност да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот претседател на рускиот Совет за безбедност, поранешниот шеф на државата и премиер, Дмитриј Медведев, предупреди на континуиран енормен раст на цените ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата би можеле да се зголемат за 240% до 380 долари за барел доколку Русија драматично го намали производството како ...
| | веќе видена | слични

Американската банка „Ситигруп“ објави дека цената на суровата нафта може да падне на 65 долари до крајот на 2022 година, а ќе продолжи да паѓа до 45 долари до ...
| | веќе видена | слични

Цената на суровата нафта може да падне на 65 долари за барел до крајот на оваа година и да продолжи да паѓа на 45 долари до крајот на 2023 година, доколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како се финансира руската агресија врз Украина? За што земјите од ЕУ платија на Русија 65 милијарди евра овие четири месеци?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: