Ворен Бафет го купи Citigroup за 2,5 милијарди долари, еве ја неговата стратегија што вреди да се копира

Време зa читање: 3 минути Според неговото последно даночно поднесување, Ворен Бафет распоредил приближно една третина од своите пари во нови инвестиции во ...
| | веќе видена | слични

Екс-министер за финансии Џевдет Хајредини го поздравува барањето за измени на Законот за банки бидејќи повеќе од јасно е дека на граѓаните им е особено важно ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини го поздравува барањето за измени на Законот за банки иако остава простор за сомнеж дека истото ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 7 минути Презентирана пред македонската јавност првата P2P онлајн платформа која ќе го олесни пристапот до изворите за финансирање кој е еден ...
| | веќе видена | слични

Координативното тело за преземање активности за остварување на правата од приоритетните акции на Стопанска банка АД Скопје реагира на обидот на банката ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска ги повика пртениците без исклучок вклучувајќи ги од СДСМ да го разгледаат Законот за банки во делот на ...
| | веќе видена | слични

Јас како премиер согласно воспоставените стандарди не треба да се мешам во монетарната политика. Можам да коментирам во законската регулатива, бидејќи законите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Малите фирми кои користеа бескаматни кредити од Развојната банка, со цел да им помогнат да ги надминат проблемите што им ги предизвика ковид кризата, од крајот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Компаниите кои сакаат да опстанат на пазарот се соочуваат со потреба од постојани иновации и мораат добар дел од своите ресурси да ги ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот инвеститор Ворен Бафет заклучи многу интересен квартал. Според неговата најнова пријава, Бафет инвестирал приближно една третина од своите пари во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 403 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ворен Бафет го купи Citigroup за 2,5 милијарди долари, еве ја неговата стратегија што вреди да се копира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: