Поради територијални претензии, Левица бара власта да го протера бугарскиот амбасадор и да прекине со преговори


Политичката партија Левица бара власта итно да ги прекине преговорите со Софија и да се протера бугарскиот амбасадор. Левица побара итен прекин на преговорите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Тврдењето на Ковачевски и на Османи дека билатералниот протокол (историските и други прашања) не е поврзан со рамката (пристапниот процес) и дека тоа се два ...
| | веќе видена | слични

Додека јавноста ја чека содржината од билтералниот протокол со Бугарија, каде ќе се најдат начувствителните прашања, и натаму се поставуваат многу дилеми - ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Денес, Пензионерскиот синдикат на нашата земја истакна дека за нив францускиот предлог е неприфатлив. Како причина за нивниот став ги наведуваат условите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Здружението на историчарите на Република Македонија проф. д-р Митко Б. Панов, дава најдетална и најпрецизна научна анализа за последиците од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот министер за надворешни работи Никола во објава на Фејсбук вели дека тврдењето дека билатералниот протокол (историските и други прашања) не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во историски моменти, немаме луксуз да бидеме ниту наивни, ниту да се правиме наудрени, ниту да веруваме во добрата волја на бугарската политика кон нас ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров со објавени документи користени од преводот на македонски на Влада објасни дека билатералниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 351 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 331 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради територијални претензии, Левица бара власта да го протера бугарскиот амбасадор и да прекине со преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: