Димитров се плаши дека од историското НЕ ќе остане само горчливата прашина

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот шеф на македонската дипломатија, Никола Димитров во гостувањето на „24 отворено“ кажа дека е време да се повторат македонските позиции. Димитров ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Информациите дека наводно сум прифатил Илинденското востание да стане „Илинденско преображение“ дојде тој ден, грижејќи се на топењето на условите кои ...
| | веќе видена | слични

Нема ништо ново - е единствениот коментар на македонските власти, во момент кога во позадина и далеку од јавноста Скопје и Софија работат на договор. Шансата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот вицепремиер за европски прашања Никола Димитров вели дека е подготвен да прифати сослушување, затворено, јавно со цел да се „отворат сите карти ...
| | веќе видена | слични

“Но, уште еднаш да кажам. И покрај огромниот притисок од ЕУ, Никола Поповски редовно не свикуваше група историчари и сите застанавме на ставот дека нема ...
| | веќе видена | слични

Бујар Османи објави документ за кој вели дека е единствениот Протокол потпишан со бугарска страна а на кој како што пишува, стои потписот на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Никаква врска или паралела не може да се пронајде помеѓу Илинденското и Преображенското востание, велат историчари за Плусинфо. Испровоцирани од преписката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Македонија, со власта на СДСМ и ДУИ, се случува тотален распад на системот. Земјава, од сите земји во регионот, па и пошироко, најлошо ја помина пандемијата ...
сите 127 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров се плаши дека од историското НЕ ќе остане само горчливата прашина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: