Провалници од книжарница во Скопје украле 6 уметнички слики, па се вратиле по уште 10 слики

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
| | веќе видена | слични

На 04.07.2022 во СВР Скопје е пријавено дека во врска со ненајавен јавен собир, кој се одржал во период од 19.00 часот до 22.10 часот на подрачјето на СВР ...
| | веќе видена | слични

Владечката партија СДСМ рано утрово испрати соопштение до медиумите во кое наведе дека најмалку 4 полицајци се повредени во синоќешниот мал инцидент кој беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На вчерашните протести пред Владата биле повредени четворица полицијаци, а било запалено и знамето на ЕУ, соопшти полицијата. Имено вчера во СВР Скопје било ...
| | веќе видена | слични

Вчера, околу 15:00 часот во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу возач на мопед и патничко возило. Едно лице е пренесено во болница, со тешки телесни ...
| | веќе видена | слични

Четворица полицајци се повредени вчера на протестот против францускиот предлог пред Владата информираше Министерството за внатрешни работи. – Во СВР Скопје ...
| | веќе видена | слични

На синоќешниот како што велат од МВР, ненајавен собир се констатирани неколку нарушувања на јавниот ред и мир. Пред Владата неколку учесници на протестот го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Провалници од книжарница во Скопје украле 6 уметнички слики, па се вратиле по уште 10 слики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: