Кабинет на Макрон: Употребата на придавката „Северномакедонци“ е ненамерна грешка


Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари телефонски разговор со Кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон, од каде доби уверување дека при ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тврдењето дека билатералниот протокол (историските и други прашања) не е поврзан со рамката (пристапниот процес) и дека тоа се два одвоени процеси и дека ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи навести што ќе се случува откако бугарското малцинство ќе влезе во Уставот како што предвидува со францускиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот министер за надворешни работи Никола во објава на Фејсбук вели дека тврдењето дека билатералниот протокол (историските и други прашања) не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како за сѐ досега така и овојпат министрите Бујар Османи и Бојан Маричиќ лажат, тврдат високи извори од МРО-ДПМНЕ за Република. Ништо не се променило од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во историски моменти, немаме луксуз да бидеме ниту наивни, ниту да се правиме наудрени, ниту да веруваме во добрата волја на бугарската политика кон нас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров со објавени документи користени од преводот на македонски на Влада објасни дека билатералниот ...
| | веќе видена | слични

Токму спротивното од она што македонските власти го тврдат за францускиот предлог е точно, вели поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, во гостување на МТВ, истакна дека францускиот предлог и Протоколот се два неповрзани процеса . „Францускиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кабинет на Макрон: Употребата на придавката „Северномакедонци“ е ненамерна грешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: