Приведен кумановец, физички ја нападнал сопругата во семејниот дом

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
| | веќе видена | слични

Четири повредени полицајци, скршен прозорец на Владата, уништена заштитна ограда, ова се штетите од вчерашниот протест кои МВР ги регистрира во денешниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 04.07.2022 во СВР Скопје е пријавено дека во врска со ненајавен јавен собир, кој се одржал во период од 19.00 часот до 22.10 часот на подрачјето на СВР ...
| | веќе видена | слични

Владечката партија СДСМ рано утрово испрати соопштение до медиумите во кое наведе дека најмалку 4 полицајци се повредени во синоќешниот мал инцидент кој беше ...
| | веќе видена | слични

На вчерашните протести пред Владата биле повредени четворица полицијаци, а било запалено и знамето на ЕУ, соопшти полицијата. Имено вчера во СВР Скопје било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 128 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен кумановец, физички ја нападнал сопругата во семејниот дом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: