Потребна е државна стратегија за компаниите да го преживеат мулти Кризниот период и да создадат услови за натамошно функцинирање


За нас во Комората е важно државата да се однесува како навистина да е во криза, кое ќе подразбира дека ќе имаме потреба од кризни штабови кои ќе помагаат да ...
| | веќе видена | слични

И во услови на мулти-криза Стопанската комора на Северна Македонија продолжува да ги иницира активностите кои водат до поттикнување на иновативноста и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ова го истакна Цветан Симеонов, претседател на Бугарската трговско-индустриска комора во неговото обраќање по повод 100-годишниот коморски јубилеј.За ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Свето Пивара, Нако Кожара, Страшо Гранит, Штерјо, Минчо, Симе Пашата, Туџар, Џобе …., тоа се само дел од личностите во монографијата на Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија оваа година слави 100 години од своето постоење и по тој повод подготви монографија за личностите и настаните кои ги одбележаа ...
| | веќе видена | слични

Монографијата, како што информира Стопанската комора на Македонија, содржи интересни податоци за сите најзначајни активности кои го одбележале опстојувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора на Северна Македонија оваа година слави 100 години од своето постоење. По тој повод, подготв ена е Монографија за личностите и настаните кои ...
| | веќе видена | слични

Во периодот 2020-2021 година, со помош на консултантските услуги обезбедени преку ИМЕ програмата за плаќање по учинок , 40-тина македонски компании обезбедија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 3 минути Стопанската комора на Северна Македонија и УСАИД, во рамките на соработката која трае подолг период, на полето на економските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 250 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потребна е државна стратегија за компаниите да го преживеат мулти Кризниот период и да создадат услови за натамошно функцинирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: