Османи добил уверување од Макрон – со употребата на „северномакедонци“ направил ненамерна грешка

2 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи имаше телефонски разговор со Кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон од каде добил уверување дека при ...
| | веќе видена | слични

Забетонираниот македонски идентите со „сертификат“ од бившиот премиер Зоран Заев пука на сите страни. И американската ТВ мрежа Си-Ен-Ен го нарече Стево ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Инсистираме на итен прекин на преговорите со Бугарија и престанок на работата на т.н. историска комисија, бараме македонското МНР да го повика бугарскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Политичката партија Левица бара власта итно да ги прекине преговорите со Софија и да се протера бугарскиот амбасадор. Левица побара итен прекин на преговорите ...
| | веќе видена | слични

„За повампирувањето на големо-бугарската идеја, актуелна за време на фашизмот, за жал не наидуваме на соодветна осуда или протест како од македонската Влада, ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена од Народното Собрание на Република Бугарија беше испратена национал-шовинистичката порака со територијални претензии кон Република ...
| | веќе видена | слични

Порака идентична на оние од периодот кога Бугарија,како фашистичка држава за време на Втората светска војна, вршеше злосторства во име на паролата „Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 403 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи добил уверување од Макрон – со употребата на „северномакедонци“ направил ненамерна грешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: