Бледнеат очекувањата поврзани со францускиот предлог

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
| | веќе видена | слични

Првите два состаноци трите држави ги одржаа во информативниот центар Пили во Грција, на брегот на малото Преспанско Езеро, каде беа усвоени неколку документи: ...
| | веќе видена | слични

Протестите против францускиот предлог за надминување на проблемот со непопустливоста на Бугарија со ветото нашава земја да ги почне предпристапните преговори ...
| | веќе видена | слични

На протестот беа видливи транспаренти со испишана порака „не“ со која се бара од Владата да не го прифаќа најновиот предлог во кој се изнесени повеќе услови за ...
| | веќе видена | слични

„Прилично сум сигурен дека Путин игра на картата дел од јавноста на Запад да се засити од војната во Украина, барајќи помош од нивните влади“, смета Захари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 128 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 273 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бледнеат очекувањата поврзани со францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: