Кабинетот на Османи: Макрон направил ненамерна грешка со „северномакедонски“


Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
| | веќе видена | слични
12 копии
3 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи на социјалните мрежи објави дека францускиот предлог е претставен пред Стратешкиот совет. „Денес францускиот ...
| | веќе видена | слични

Додека граѓаните веќе неколку дена со ред масовно протестираат пред Владата против францускиот предлот, тој тој вечерва беше претставен пред Стратешкиот совет ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
| | веќе видена | слични

 За прв пат во нашата историја, 27-те земји членки го потврдуваат македонскиот јазик без фусноти, истакна денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Што побрзо да се даде шанса на овој проект. Имаше толку лажни вести и пропаганди поради непознавањето на проблематиката, без да се прочита документот и се дава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кабинетот на Османи: Макрон направил ненамерна грешка со „северномакедонски“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: