Трагедија во струмичко, двајца загинати откако излетале со трактор

2 копии

На клиничката болница во Битола денеска почина малолетното девојче повредено во сообраќајка која се случи вечерта на 14 јуни, на улица Ружа Делчева во Битола, ...
| | веќе видена | слични

На клиничката болница во Битола денеска починало 15-годишно девојче повредено во сообраќајка која се случи вечерта на 14 јуни, пишува „Нова Македонија“. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ноќта кон неделата околу 1,30 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, патничко возило „бмв“ со скопски ...
| | веќе видена | слични

Во сообраќајка загина 24-годишен кичочанец, откако нешто по полноќ, односно во 01:30 часот во Полициската станица Кичево, била пријавена несреќата што се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

На 03.07.2022 во 01:30 часот во Плициската станица Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, патничко возило „бмв“ со скопски ...
| | веќе видена | слични

Тринаесет лица се повредени во директен судир на две патнички возила со струмички регистарски ознаки, што се случил вчера попладнето во 16:20 часот на патот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагедија во струмичко, двајца загинати откако излетале со трактор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: