Во Скопје санкционирани 262 возачи за еден ден


5 копии
3 копии
2 копии
2 копии

Вкупно 751 возач на мотоцикл се санкционирани во засилената акциска контрола што ја спроведе Министерството за внатрешни работи во периодот од 27 јуни до 3 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради засилените контроли за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли на територијата на Република Северна Македонија, од страна на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Охрид, 4. јули 2022 (ИНПРЕС) – Казнети 17 мотоциклисти од Охрид и 15 од Струга кои не користеле заштитен шлем-кацига. – На 3-ти јули од 18:00 до 24:00 часот на ...
| | веќе видена | слични

На 03.07.2022 во склоп на оперативниот план на Министерството за внатрешни работи - „Безбедно лето“, во соработка со Републичкиот совет за безбедност на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 261 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 241 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје санкционирани 262 возачи за еден ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: