Панајотов: Во интерес на САД е да нема проблеми меѓу Бугарија и Северна Македонија


Новиот бугарски амбасадор во Соединетите Американски Држави, Георги Панајотов, кој беше вршител на должноста министер за одбрана во двете влади, минатата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поранешниот претседател на Бугарија, Георги Прванов, повика на конструктивен пристап помеѓу Софија и Скопје. Како што јави дописникот на МИА во Софија, според ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Бугарија Георги Прванов го најави новото издание на книгата „Илинденско-преображенското востание 1903 низ очите на европските ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Бугарија, Георги Прванов кој десет години ја извршуваше функцијата, смета дека францускиот предлог за почеток на преговори на ЕУ со ...
| | веќе видена | слични

„Колку и да е едноставен францускиот предлог, тој е дипломатски воздржан, дава некаква основа и насока за излез од оваа неколкугодишна дипломатска криза. Така ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на Чешката Република во Бугарија, Лукаш Кауцки пред неговата земја да го преземе претседателството со Советот на Европа во следните шест месеци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панајотов: Во интерес на САД е да нема проблеми меѓу Бугарија и Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: