МОСКВА ПРВ ПАТ ДОЦНИ СО ПЛАЌАЊЕТО НА ДЕВИЗНИОТ ДОЛГ: Последен пат доцнењето било во 1918 година-Блумберг

Русија не ги исплатила своите обврски врз основа на државниот долг во странска валута, објави денеска „Блумберг“. Во извештајот на њујоршката новинска агенција ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Германија изминатиот месец за првпат по 20 години забележа дефицит во тргувањето со светот, последица на високите трошоци за увоз на енергија и благиот пад на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во најновиот извештај на британското Министерство за одбрана се наведува дека руската инвазија продолжува да има разорно влијание врз украинскиот земјоделски ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Украина извезла 8 отсто повеќе жито и мешунки на годишно ниво за фискалната 2021/2022 година, која заврши на крајот на јуни, и покрај руската инвазија, јави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската влада од почетокот на годината издаде одобренија за извоз на оружје во вредност од 4,14 милијарди евра, што е значително зголемување во споредба со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Русија, Владимир Путин, потпиша указ за пренос на правата на гигантскиот проект за нафта и течен природен гас Сахалин-2 на нова руска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија во последниве години произведува 10 отсто од светската пченица, а Украина три отсто од светската пченица, според просекот во изминатите пет земјоделски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ, свирежите за македонскиот јазик, за време на таканаречениот „Peace Festival“ на плоштадот Скендербег во ...
сите 220 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 136 | | | веќе видена

„Русија ја користи нуклеарната централа во јужна Украина за да ги заплаши луѓето и да го уценува украинското раководство и целиот свет“, рече Зеленски во ...
сите 139 | | | веќе видена

Економските политики на Владата на СДСМ даваат резултат, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции, соопшти денеска ...
сите 157 | | | веќе видена

Британските здравствени власти денеска соопштија дека епидемијата на мајмунски сипаници во целата земја „покажува знаци на забавување“, но дека е премногу рано ...
сите 304 | | | веќе видена

Препораките се само уште еден обид да се проблематизира македонскиот идентитет, неговото потекло, историски развој и легитимитет. Дури и не се обидува да биде ...
сите 125 | | | веќе видена

Како провокации ги оцени свирежите на македонскиот јазик на прославата на Рамковниот договор министерката за култура Бисера ...
сите 59 | | | веќе видена

Овој вторник временската прогноза ни носи сончево, но променливо време попладне. Нестабилност со пороен дожд и грмежи најви УХМР за попладне додека ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОСКВА ПРВ ПАТ ДОЦНИ СО ПЛАЌАЊЕТО НА ДЕВИЗНИОТ ДОЛГ: Последен пат доцнењето било во 1918 година-Блумберг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: