ВМРО-ДПМНЕ: Власта да не бега од одговорност, нанесена е трајна штета на државните преговарачки позиции


Ковачевски и Османи трајно ги нарушија македонските позиции, и ја ставија државата во ризик од хибридни напади, за кој не кажуваат од што се состои, велат од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Центарот за безбедносни истражувања (ЦБИ), како организација која се занимава со истражување на безбедносни појави, но и со истражување и анализа и на други ...
| | веќе видена | слични

Францускиот предлог, кој меѓудругото е еден и не постојат два, во ваква форма е неприфатлив, но тоа не значи дека не претставува добра основа врз која може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Релативизмот, дефетизмот и политичката заслепеност се опасна болест, пишува Ивор Мицковски на социјалните мрежи. „Постојаното повторување на “моментот е сега” ...
| | веќе видена | слични

„Францускиот предлог го поларизираше општеството. Граѓаните се како во бунило - на кого да му веруваат, која страна да ја фатат?“, вели социологот Илија Ацески ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски на 16-ти јуни изјави дека од Брисел и Софија требаме да добиеме писмени гаранции дека „евентуалното” отварање на македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Политичката партија Левица го обвини претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски дека се откажал од писмените гаранции и повика на протест пред ...
| | веќе видена | слични

Европското движење во РС Македонија кое повеќе од три декади е активен чинител во евроитенграциските процеси ги цени напорите на Европската Унија, како и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-Народна партија ги разбира сите оние кои се против францускиот предлог и против напредокот на Македонија на европскиот пат. Меѓутоа неможе да ги разбере ...
| | веќе видена | слични

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) им се придружи на противниците на францускиот предлог за деблокирање на македонската евроинтеграција закочена со ветото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 252 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 189 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Власта да не бега од одговорност, нанесена е трајна штета на државните преговарачки позиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: