Бугарија и Русија браќа по оружје


10 копии

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Помина времето на тајни преговори и договори со Бугарија, Владата веднаш да ги објави сите фокументи записници и Протоколот кој треба да влезе во ...
| | веќе видена | слични

Се очекува денеска Министерствата за надворешни работи на Македонија и Бугарија да го финализираат текстот на Билатералниот протокол, документ кој двете земји ...
| | веќе видена | слични

Македонско – бугарските преговори и договори не смеат повеќе да бидат тајни, се вели во реакцијата на Институтот за демократија „Социетас Цивилис“ Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Центарот за безбедносни истражувања (ЦБИ), како организација која се занимава со истражување на безбедносни појави, но и со истражување и анализа и на други ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ денес појасни до граѓаните, дека „во овој процес битката не беше да ја убедиме Бугарија да го смени ставот“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Концертот на познатиот српски бенд „Тропико“ е одложен поради тешка сообраќајна несреќа. Сообраќајката се случила вчера околу 13 часот на патот Пожега, Ужице ...
сите 83 | | | веќе видена

Постигнат е договор за прекин на огнот меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“ (ПИЈ), изјави вечерва за „Ал Кудс њуз“ портпаролот на ПИЈ, Мухамед ал Хинти. ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија и Русија браќа по оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: