Дел од линиите на ЈСП утре ќе сообраќаат по изменет режим

9 копии
14 копии

ЈСП Скопјеинформира дека денеска, петок (01.07.2022 год) од 11 часот, поради најавената блокада на улица „11 Октомври“ (пред Собрание на РСМ), возилата од ...
| | веќе видена | слични

Поради најавената блокада на улица „11 Октомври“ (пред Собрание на РСМ), возилата од јавниот превоз кои сообраќаат во тој реон ќе возат по изменет режим од ...
| | веќе видена | слични

Јавно сообраќајно претпријатие – Скопје соопшти дека денеска од 11.00 часот, поради најавената блокада на улица „11 Октомври“ (пред Собранието), возилата од ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје соопшти дека од 10 до 12 часот, во случај на блокада на раскрсницата кај Дом на печат, дел од линиите од јавниот превоз ...
| | веќе видена | слични

ЈСП Скопје утрово испрати известување за изменет сообраќаен режим на неколку автобуси, додколку се оствари најавената блокада на раскрсницата кај Дом на печат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел од линиите на ЈСП утре ќе сообраќаат по изменет режим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: