Казнети 66 возачи во Ченто, одземени едно возило и еден мотоцикл


6 копии

Охрид, 4. јули 2022 (ИНПРЕС) – Казнети 17 мотоциклисти од Охрид и 15 од Струга кои не користеле заштитен шлем-кацига. – На 3-ти јули од 18:00 до 24:00 часот на ...
| | веќе видена | слични

На 03.07.2022 во склоп на оперативниот план на Министерството за внатрешни работи - „Безбедно лето“, во соработка со Републичкиот совет за безбедност на ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 144 возачи се санкционирани во вчерашната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес што ја спроведе Мобилната единица за безбедност на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи oд време на време со медиумите споделува фотографии од екранот на полициските радари на кои се гледа со колку километри на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казнети 66 возачи во Ченто, одземени едно возило и еден мотоцикл

Од:
До кого (е-маил):
Порака: