Митева: Власта одби експерти на ВМРО-ДПМНЕ во тимот на надворешни работи, затоа што ќе се откриеше за што преговараат со Бугарија


-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за европски прашања на Република Финска ,Тити Тупураинен на денешната прес-конференција во Владата заедно со вицепремиерот за европски прашања, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Демонстриравте дека сте посветени на тешкиот реформски процес што е во тек. Сакаме преговорите и пристапувањето да се случат што е можно побргу. Во моментов ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Би била вистинска штета и за државата и за идните генерации овој момент да го пропуштиме сметајќи дека ќе добиеме во иднина можеби подобар предлог. Не би било ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
| | веќе видена | слични

“ Македонскиот јазик и идентитет е заштитен и почнување на пристапниот процес под овие услови со ревидираниот француски предлог ќе овозможи отворена врата и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за европски прашања на Ирска, Томас Бирн на заедничката прес-конференција со вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и финската министерка ...
| | веќе видена | слични

Утре ќе биде владината седница според нашите информации и затоа ја повикувам цела Македонија утре тука да дојде. Изгледите се јасни. Јас уште вчера кажав, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна, модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митева: Власта одби експерти на ВМРО-ДПМНЕ во тимот на надворешни работи, затоа што ќе се откриеше за што преговараат со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: