Осло тагува по жртвите од „исламистичкиот“ напад

5 копии

Норвешката полиција денеска објави дека настаните на Парадата на городста треба да се одложат, повикувајќи се на безбедносни причини по смртоносното дивеење на ...
| | веќе видена | слични

Норвешкиот суд го откри идентитетот на осомничениот за нападот во барот во Осло. 42-годишниот Занијар Матапур со потекло од Иран бил радикален исламист со ...
| | веќе видена | слични

Норвешкиот суд денеска официјално го именуваше осомничениот за смртоносното пукање во геј бар во Осло како Заниjар Матапур (42), норвешки државјанин со иранско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 128 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осло тагува по жртвите од „исламистичкиот“ напад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: