Унгарија со предупредување до ЕУ: „Луѓе, вразумете се“

2 копии
4 копии

Годишната инфлација во Турција во јуни достигна 78,62 отсто, што е највисока од 1998 година, според официјалните податоци. Турскиот статистички институт објави ...
| | веќе видена | слични

“ Тој рече дека НАТО се уште не се соочил со можноста за „колапс на украинскиот фронт“, додавајќи дека има „секаква шанса“ фронтот да се приближи до Унгарија. ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател е подготвен повторно да разговара со Путин и Зеленски за прехранбените производи блокирани во украинските пристаништа. Турскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унгарија ќе го забрза развојот на својата одбранбена програма, изјави денеска премиерот Виктор Орбан.– Мора радикално да ги зголемиме нашите одбранбени ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Унгарскиот министер за надворешни работи – Петер Сијарто денеска во Бањалука рече дека „е срамно што Брисел го забавува европскиот пат на земјите од Западен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Италијанскиот премиер Марио Драги денеска, на последниот ден од самитот на Г7 во германското место Елмау, изјави дека наскоро би може да биде обновен извозот ...
| | веќе видена | слични

Унгарија не сака да ѝ се држи предавање за односите со Москва и не планира да воведе „радикални санкции“ против Русија, изјави во понеделникот во интервју за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Тринаесетти август, во нашата историја е запишан како еден од црните денови за Македонија. На овој ден се случиле најмалку три погибија: херојската смрт на ...
сите 100 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 630 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унгарија со предупредување до ЕУ: „Луѓе, вразумете се“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: