ОСМАНИ КОНТРА НИКОЛОСКИ: Со фрлање дрва и камења против Албанците се прави етнички јаз

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на неговиот официјален Фејсбук профил реагираше на обвинувањата на потпретседателот на опозициската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, преку фејсбук статус за вечерва најави целосна блокада пред Владата, а за утре повторно голем ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски, на својот фејсбук профил најави вклучување во вестите на Канал 5 ТВ, каде ќе зборува отворено за ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во францускиот предлогот се газат на македонските позиции, таму јасно пишува дека во однос на македонскиот јазик двете страни, ќе дадат свое гледање на истиот ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи отворањето на Уставот, за во него да бидат внесени Бугарите, што е обврска која ја презела македонската страна во преговорите со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОСМАНИ КОНТРА НИКОЛОСКИ: Со фрлање дрва и камења против Албанците се прави етнички јаз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: