Рама: Ја жалам Европската Унија

Со години ја чекаме „невестата” од Брисел, но, таа никогаш не дојде, вели албанскиот премиер Еди Рама. Рече дека не е Бугарија во прашање, туку начинот како ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Албанскиот премиер, Еди Рама, кој е во посета на Амстердам во разговор во познатиот центар “Де Бали”(De Balie) зборувал и за ”преговорите со ЕУ и неотворањето ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Скопје треба да го прифати предлогот за деблокада на евроинтеграциите, да ја искористи шансата и не смее да дозволи да остане пред вратата на Европската Униј ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Албанија, Еди Рама, во интервју за Канал 5 денеска упати пофални зборови за министерот за надворешни работи, Бујар Османи, кој според шефот на ...
| | веќе видена | слични

„Ако треба да им се каже НЕ на оние што сакаат да нѐ нема нас Македонците, да ни го снема јазикот, да си ја заборавиме историјата, тогаш нашето НЕ треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека Македонија треба без двоумење да го прифати новиот француски предлог, кој, според него, е исто така последен, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Тринаесетти август, во нашата историја е запишан како еден од црните денови за Македонија. На овој ден се случиле најмалку три погибија: херојската смрт на ...
сите 100 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 630 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама: Ја жалам Европската Унија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: