Објавени нови огласи: Земјоделците да аплицираат за земјоделско земјиште до 21 јули

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) ги објави двата дополнителни јавни огласи со кои за земјоделците на располагање им се ставаат ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство објави нова мерка од Националниот план за производство на храна со која се предвидува дополнителен ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Националниот план за производство на храна содржи мерки за директна поддршка на земјоделците, со акцент на житните култури. Обезбедена е дополнителна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата и Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) распишаа седум јавни огласи за доделување под закуп на државно земјоделско земјиште ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Жетвата почна низ Овче Поле. Низ нивите и улиците во селата Ерџелија и Мустафино е раздвижено од трактори и комбајни. Земјоделците од рано наутро го собираат ...
| | веќе видена | слични

 За разлика од јаченот кој има добар принос временскте услови не беа наклонети за пченицата а и во времето кога требаше да се фрлат ѓубрива за прихрана цените ...
| | веќе видена | слични

Треба да се свртиме кон домашното производство на сончоглед и да се обезбеди суровина што за преработувачот ќе биде сигурна, нема да има одлив на девизи, а ...
| | веќе видена | слични

Договорното производство е најдоброто решение за сите чинители во процесот – земјоделците уште пред да сеат или садат, знаат на кого ќе го продадат родот, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски очекува минималната откупна цена на пченицата да биде 20 денари. Смета дека добрите ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на земјоделци ќе побара дополнителни субвенции од владата пред почетокот на есенската сеидба на пченицата доколку се задржи актуелниот тренд на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Непорседно пред почетокот на најавеното примирје меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“, вечерва се огласија сирените во неколку израелски градови, меѓу ...
сите 154 | | | веќе видена

Од МВР информираат дека на 06.08.2022 во 21:50 часот во Полициската станица Карпош, Р.Т.(38) од Скопје пријавил дека на 03.08.2022 околу 17:00 часот откако го ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавени нови огласи: Земјоделците да аплицираат за земјоделско земјиште до 21 јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: